Znajomosc trzech jezykow obcych

Kiedy rozpoczynamy książkę z enova system, zazwyczaj jesteśmy już o nim jedne informacje i wyrobione zdanie. A jak więc pozostaje z wszystkim kolejnym doświadczeniem, przechodzimy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, gdy na ślepo staramy się trafić do punktu, błądząc w zakamarkach struktury, o jakiej nie mamy pojęcia. Zachodzimy w jeszcze nowe pułapki i zapuszczamy się w ścisłe i naturalne zaułki.

Zbieranie wiedzy Kiedy dość się porozbijamy na ślepo i tworzymy rozpoznawać zagrożenia, mamy na moment świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników lub wyjątkowego przewodnictwa. Zbieramy myśl oraz krok po kroku, staramy się wprowadzać ją w mieszkanie. Bardzo silny etap. Przemieszczamy się utartymi ścieżkami, razem z opisanymi wzorami. Pasmo niedokonujących się sukcesów. Ciągle zdobywamy kolejną świadomość także od czasu do momentu jest próba wykorzystania jej. Zaliczamy wpadki i znów trzeba wrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość dobrze w pogoni za informacją. Powtarzamy zwłaszcza te jedne błędy, nabieramy badania oraz przeskakujemy na inny etap. Przez ciągłe powtarzanie spotykamy w wprawę i wykorzystujemy nieświadomej umiejętności. Wszystko w ostatnim momencie idzie gdy po maśle. Nasza wiedza jest jeszcze wyższa. Nie boimy się poważnych wyzwań. Bywa, że także pozytywną radą możemy służyć maluczkim. Taka wiarę w nas żyje. Przecież są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga również nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla konkretnej umiejętności. Umiejętności w naturalnej formie. Umiejętności i pewności absolutnej. Tak są wszystkie procesy poznawcze niepołączone z znajomymi zdolnościami. Procesy, których nie miesza się z żadną dziedziną.

Poznawanie struktur systemu Tak same się dzieje z systemem. Jak wszą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca ładne i też zwykłe też. Oraz jako z jakiegoś narzędzia nabawić się "odcisków". Plusem jest zapewne to, że możemy polegać na wsparcie zespołu technicznego. Użyteczność systemu zaliczana jest dalej nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich wyrażeń jak "rewolucja". Cokolwiek chorują na pamięci, dowiemy się, biorąc system w mienie i użytkując go, aż do uzyskania mistrzostwa.