Bezpieczenstwo aktywne

Systemy tłumienia początków muszą zapobiec wybuchowej reakcji w jej najwcześniejszej fazie i zapobiegać tworzeniu się nadciśnienia przed tym, jak początek może doprowadzić do wszelkiego zniszczenia. System przeciwwybuchowy reaguje w porządku kilku milisekund od alarmu czujników ciśnieniowych lub optycznych, wykrywających składającą się wybuchową kulę ognia. Od razu do instalacji zabezpieczonej jest wstrzelony ładunek gaszący. Stłumienie wybuchu następuje zanim jeszcze wzrastające ciśnienie reakcji utleniania zdąży zniszczyć instalację.

Detektory ciśnień wykryją eksplozje w jej znacznie wczesnej fazie, w współczesnym sezonie wysyłają sygnał do centrali sterującej. Kontroler wysyła klucz do konkretnej butli, jednocześnie ją aktywując. Wszystko bada w terminie kilku milisekund, od wczesnej części zakładania się kuli z inicjatywie wybuch aż do momentu stłumienia eksplozji poprzez specyficzny system, który go zakończy.

Explosion safety to łatwe techniki, które zapewniają bezpieczeństwo przeciwwybuchowe :

Założenia przy mieniu są główną metodą zapobiegania powstawaniu niebezpieczeństw, wprawdzie nie do celu mogą zapobiegać każdemu przypadkowi, jakie mają stanowisko w książki z niebezpiecznymi mediami, dlatego przy zastosowaniu innych technik można zmniejszyć skutek wybuchu.

Wykwalifikowani specjaliści są w stopniu dobrać odpowiednie zabezpieczenia przed wybuchem i rozwojem ciśnienia dla instalacji procesowych w każdej gałęzi przemysłu. Produkowane są projekty zrobione "pod klucz" zaczynając od wczesnej fazy projektu, poprzez mocowanie i uruchomienie, aż po serwis systemów. Współczesne rozwiązania opierają się na urządzeniach czołowych światowych producentów -  konsumenci otrzymują kompleksowe i pewne rozwiązania stosowane indywidualni pod konkretną linię technologiczną. Zabezpieczane są działające już instalacje - wybierając je do ważnych przepisów.